کارمندان بخوانند: ۱۵ عادت روزانه که موجب افزایش حقوق می‌شود

به نظر می‌رسد علی‌رغم افزایش هزینه‌های زندگی، حقوق پرداختی نه‌تنها بیشتر نشده‌اند بلکه در برخی موارد کاهش نیز داشته‌اند. این شرایط زمانی بدتر خواهد شد که مجبور باشید چندین سال متوالی با یک حقوق مشخص و از پیش تعیین‌شده بدون اینکه ذره‌ای افزایش داشته باشد زندگی کنید. اقتصاد می‌تواند دچار تورم و رکود شود، شاید حقوق شما نیز دستخوش این عوامل است اما اینکه بخواهید این حقوق ثابت بماند یا افزایش یابد کاملا به خود شما بستگی دارد. شاید شرکت شما در کنار حقوق مزایایی دارد که این عدم افزایش مقدار پرداختی را جبران می‌کند؛ اما اگر حقوق همکاران شما همیشه افزایش می‌یابد و فقط شما هستید که هیچ پاداش یا افزایش حقوقی دریافت نمی‌کنید شاید وقتش شده که از کارفرمای خود تقاضای افزایش حقوق بکنید. اگر می‌خواهید شانس افزایش حقوق خود را دوچندان کنید بهتر است از این عادت‌های روزانه پیروی کنید.

افزایش حقوق کارمندان

راه‌های افزایش حقوق کارمندان

۱- زودتر سر کار بروید

اگر از آن دسته کارمندان هستید که هر روز دیر سر کار می‌روند، هرگز نباید انتظار افزایش حقوق داشته باشید. مطالعه‌ای که توسط انجمن روانشناسی آمریکا انجام شد نشان داد کارمندانی که زودتر در محل کار حاضر می‌شوند از نظر کارفرمایان باوجدان‌تر هستند.

۲- وقتی تحت فشارید صبر داشته باشید

وقتی تحت فشارید، چطور واکنش نشان می‌دهید؟ کارفرمایان همیشه دوست دارند به آن دسته از کارمندانی که تحت فشار صبر می‌کنند و کنترل خود را از دست نمی‌دهند پاداش دهند.

۳- نگرش مثبت داشته باشید

اگر تمام موارد مطرح‌شده در این مقاله را نادیده بگیریم، بلااستثنا تمام کارفرمایان به کارمندانی که هر روز با نگرش مثبت و اشتیاق تمام سر کار حاضر می‌شوند توجه ویژه‌ای دارند این در حالی است که معمولا کارفرمایان سعی می‌کنند از همان روز اول از شر کارمندانی که دائم بهانه‌تراشی می‌کنند و شکوه و شکایت می‌کنند خلاص شوند.

۴- از شایعه‌پراکنی اجتناب کنید

شاید گاهی اوقات وسوسه شوید و بخواهید پشت سر همکاران خود صحبت کنید اما همیشه به خاطر بسپارید کارفرمای شما محیط کار را زیر نظر دارد و معمولا با این موارد برخورد خواهند کرد. شایعه‌پراکنی از شما فردی غیرحرفه‌ای خواهد ساخت که ارزش اعتماد ندارد.

۵- بهره‌وری خود را افزایش دهید

اگر کیفیت و کمیت خروجی کار روزانه خود را افزایش دهید کارفرما نیز با رغبت بیشتری با افزایش حقوق شما موافقت خواهد کرد. راهی برای تمرکز پیدا کنید و سعی کنید در زمان تعیین‌شده وظایف و مسئولیت‌های خود را به صورت کامل انجام دهید.

۶- در بحث‌ها شرکت کنید

فعال باشید؛ خواه در جلسه‌ی طوفان فکری شرکت کرده باشید یا در مهمانی که به مناسبت موفقیت اخیر شرکت برگزار شده است. اگر مدیریت شما را به چشم یکی از اجزای کلیدی و ضروری تیم نگاه کنند، مطمئنا در صف افزایش حقوق در اول صف خواهید بود.

۷- مشکلات را حل کنید

افرادی که همیشه در پی حل مشکلات هستند در هر تیمی به عنوان فرد کلیدی تلقی می‌شوند، پس همیشه سعی کنید هر وقت کارفرمایتان به کمک شما نیاز داشت حاضر باشید و با جان و دل در حل مشکلات به او کمک کنید.

۸- ارزش تولید کنید

اگر می‌خواهید رقم فیش حقوقی خود را افزایش دهید، ارزش بیشتری به کارفرمای خود ارائه دهید. مدرک جدیدی بگیرید یا مهارت جدیدی بیاموزید و این موارد را به رزومه خود بیفزایید.

۹- عضوی فعال در گروه باشید، تیم گرا باشید

وقتی همکاران شما با مشکل مواجه می‌شوند چقدر به آن‌ها کمک می‌کنید؟ همان‌طور که متمایز بودن مهم است، خیلی مهم است که کارفرما شما را به عنوان فردی تیم گرا و دلسوز قبول داشته باشد.

۱۰- کارفرمای خود را مطلع کنید

شاید شما سخت‌کوش‌ترین فرد شرکت باشید اما اگر کارفرما از این موضوع مطلع نباشد اصلا چه ارزشی دارد. سعی کنید همیشه کارفرما را در جریان امور بگذارید، مخصوصا اگر در یک پروژه بزرگ و طولانی‌مدت کار می‌کنید.

۱۱- با دیگران همراهی کنید

علاوه بر اینکه به همکاران خود کمک می‌کنید سعی کنید به هر قیمتی شده از مجادلات دوری کنید. حتی اگر حق با شما باشد باز هم ارزش دارد با دیگران مشاجره کنید. اگر نتوانید با دیگران بسازید و همزیستی کنید شاید کارفرما شما را بانی مشکلات ببیند و در اولین فرصت شما را اخراج کند.

۱۲- حرفه‌ای لباس بپوشید

در نظرسنجی که در سال ۲۰۱۳ توسط OfficeTeam برگزار شد، ۸۰ درصد کارفرمایان اذعان داشتند انتخاب لباس بر روی شانس افزایش حقوق و ترفیع گرفتن کارمندان تاثیر دارد. همیشه تمیز، مرتب و شیک باشید!

۱۳- درخواست ترفیع دهید

یکی از بهترین راه‌های افزایش درآمد این است که سمت جدیدی به دست آورید. پس همیشه مراقب فرصت‌های ترفیع باشید و وقتی واجد شرایط بودید کارفرمای خود را در جریان درخواستتان قرار دهید.

۱۴- بخواهید

اگر وضع مالی شرکت شما عالی است، دودل نباشید و برای افزایش حقوق درخواست دهید. ارزش خود را برای شرکت گوشزد کنید و دلایل قوی بیاورید که ثابت کند لایق این پاداش هستید.

۱۵- بدانید کی ترک کنید

گاهی اوقات علی‌رغم سخت‌کوشی با کارفرمای کنونی خود راه به جایی نمی‌برید و مجبور به اتمام همکاری خواهید بود. در چنین شرایطی کاملا واضح است که شغل شما آنی نیست که می‌خواهید، پس هر چه زودتر شغلتان را ترک کنید و به دنبال کار بهتری باشید.

همه می‌توانند از این عادت‌های روزانه برای افزایش حقوق استفاده کنند. اگرچه این نکات هیچ تضمینی برای گرفتن افزایش حقوق فوری نمی‌دهد، اما اگر آن‌ها را رعایت کنید مطمئن باشید همکاری طولانی‌مدت و مفیدی با شرکت یا سازمان خود خواهید داشت که صد البته شامل افزایش حقوق، ترفیع و مزایای مثبت زیادی خواهد بود. هدف ایجاد عادت‌های مفید و مثبتی است که در بلندمدت ضامن خوشبختی شما باشد. گاهی اوقات پیروی از این عادت‌ها حتی از خود افزایش حقوق نیز شیرین‌تر خواهد بود!

بخوانید:  تکنیک ساندویچ

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0

Your Cart