ارتعاش قانون جذب یا قانون ارتعاش چیست؟

معنی ارتعاش در قانون جذب همان در مدار آرزوها و خواسته‌ها بودن است؛ یعنی هم فرکانس شدن با هدف و چیزی که با قانون جذب به دنبال جذب آن هستید. اگر شما هم چندین کتاب قانون جذب و یا کتاب راز را خوانده‌اید و یا حتی دوره قانون جذب را گذرانده‌اید ولی نتیجه نگرفته‌اید، علت این هست که مفهوم و چگونگی ایجاد ارتعاش در قانون جذب برای شما جا نیفتاده است. در این مقاله به موضوع ارتعاش می‌پردازیم و شما را با دنیای فرکانس ذهنی آشنا می‌کنیم.

 

https://strongmind.ir/wp-content/uploads/%D9%82%D8%A7%D9%86%D9%88%D9%86-%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D8%B9%D8%A7%D8%B4.jpg

قانون جذب ارتعاش

قانون جذب ارتعاش:

در واقع قانون اول در عالم هستی قانون ارتعاش هست و قانون جذب قانون ثانویه، قانون جذب اساس موفقیت فردی شماست اما برای اینکه به خوبی این قانون را درک کنید ابتدا لازم است به اختصار قانون دیگری به نام قانون ارتعاش را برایتان شرح دهم.
و عملا یعنی اگر مفهوم ارتعاش را ندانید قانون جذب برایتان عمل نمی‌کند.

 

حال ارتعاش فرستادن یعنی چه؟

ارتعاش به معنای یکی شدن با خواسته‌تان است و نه فقط فکر کردن. وقتی به چیزی می‌اندیشید فقط دارید فکر می‌کنید و این ارتعاش نیست و پاسخی دریافت نمی‌کنید ولی ارتعاش؛ همسو شدن با هدف و خواسته است مثلا اگر شما آرامش می‌خواهید این‌طور باید ارتعاش بفرستید باید همه وجودتان آرامش شود و آن را احساس کنید باید خودتان را آرام کنید و خوب احساس کنید تا قانون به کار بی افتد و آرامش در همه امور زندگی‌تان را دریافت کنید نه اینکه فقط به آرامش فکر کنید؛ مثلا اگر پول می‌خواهید باید ارتعاش پول بفرستید باید همه وجودتان سرشار از شوق پول باشد باید آن مبلغ کمِ پولی را که دارید هر چند ناچیز را دوست داشته باشید نه اینکه از کم بودنش ناله کنید.

قانون جذب کم و زیاد نمی‌فهمد وقتی می‌بیند شما از پولتان احساس خوبی دارید این را به معنای پول داشتن شما می‌گیرید و از آن مقدار بیشتری به شما می‌دهد. این یعنی ارتعاش، شما با پول یکی می‌شوید یا هم ارتعاش می‌شوید.

بر اساس قانون ارتعاش هر چیزی در حال حرکت است هیچ چیز ساکن نیست. از متراکم‌ترین ماده تا رقیق‌ترین آن همه چیز مدام در حال ارتعاش است. از پایین‌ترین سطح ارتعاش تا بالاترین سطح آن، میلیون میلیون سطح وجود دارد از الکترون گرفته تا کل جهان هستی، همه چیز در ارتعاش است.

شدت ارتعاش “فرکانس” نامیده می‌شود و هر چه این فرکانس شدیدتر باشد، انرژی آن ‌بیشتر است. از آنجایی که فکر یکی از قوی‌ترین انواع ارتعاش است از نیروی بالایی در سطح طبیعت برخوردار است و بنابراین همه ما باید آن را دریابیم. قانون جذب با ارتعاش شروع می‌شود و ما هرلحظه در حال فرستادن ارتعاشاتی از احساس و افکار خودمان هستیم.

زمانی که ما راجع به چیزی فکر می‌کنیم چه مثبت چه منفی در حال ارتعاش فرستادن هستیم یعنی هر چیزی انرژی است و یک فرکانسی دارد و ارتعاشی خاص به جهان هستی صادر می‌کند وقتی حتی ما به چیزی نگاه می‌کنیم مثلا: منظره‌ای اگر زیبایی‌اش را ببینیم و ستایشش کنیم ارتعاشی مثبت فرستادیم یعنی ما آن را دوست داریم وجهان مناظر زیباتری را به ما نشان می‌دهد.

و اگر از منظره خوشمان نیامده و ارتعاش منفی فرستادیم جهان به ناخواسته‌ی ما نیز پاسخ مثبت می‌دهد و مناظری را سر راهمان قرار می‌دهد که ما خوشمان نمی‌آید.

وقتی در مورد چیزی هم صحبت می‌کنیم در حال فرستادن ارتعاش هستیم. چیزهایی که می‌گوییم انرژی دارند و همسان خودشان را جذب می‌کنند…

ارتعاش = همسو شدن با خواسته+ احساس خوب داشتن است
و نه اینکه ارتعاش = فقط فکر کردن به خواسته

ارتعاش بیشتر به معنای هماهنگ بودن با هر چیزی یا ناهماهنگ بودن با آن هست و ما در هر لحظه دارای ارتعاشیم که یا مثبت است یا منفی.

 

ارتعاش در قانون جذب چیست؟

ارتعاش در قانون جذب یعنی یکی شدن با رویا و خواسته؛ یعنی در خواسته‌ی خود حل شوی و خواسته‌ی تو در افکار و باورها و صحبت کردنت و عملکرد و احساس تو کاملا مشهود باشد. این زیباترین درجه از ارتقا و رشد فردی است که در روانشناسی هم بسیار تاکید شده است.

ما بر اساس نظام باورهای خود، احساسات و حال خود را می‌سازیم. احساسات ما کیفیت فرکانس ذهنی-فکری ما را مشخص می‌کند. فرکانس همان سطح و کیفیت انرژی کار ذهن و یا بهتر بگوییم، کار تولید فکر در مغز است. پس اگر فکر خوب بکنید، فرکانس شما خوب و مثبت خواهد بود و اگر افکار غالب شما خوب و سازنده و مثبت باشد، باورهای مثبتی در شما شکل و ریشه می‌گیرد و باورهای مثبت و قدرتمند در شما احساسات عالی و اشتیاق سوزانی برای “داشتن” و “بودن” بهتر و خوب تولید می‌کند و این می‌شود فرایند ایجاد و حفظ ارتعاش در قانون جذب.

چرا همه در ارتعاش آرزوهای خود قرار نمی‌گیرند؟ (ارتعاش قانون جذب)

صرفا اینکه شما چیزی را درخواست کنید کافی نیست. باید این خواستن از جنس خواستن یه “خواستگار سمج” باشد؛ یعنی لحظه به لحظه فرد فکر می‌کنید که چطور باید به عشق خود دست یابد؛ یعنی اگر همه خانواده دختر هم ناراضی باشند و هزاران مانع پیش روی او قرار گیرد او لحظه‌ای از خواستن کوتاه نمی‌آید. آیا شما تا حالا چیزی را مثل یک خواستگار سمج خواسته‌اید که به آن دست نیافته باشید؟! شاید موضوع ساده‌ای به نظر برسد، اما اعمال قانون جذب در زندگی روزمره اصلاً ساده به نظر نمی‌رسد. در ارتعاش بودن و یا افزایش ارتعاش کار ساده است اما باید همیشگی و مستمر در فرد به یک عادت فکری -ذهنی بدل شود. در غیر این صورت اینکه فقط لحظاتی از شبانه را در ارتعاش باشید و احساس خوب ایجاد کنید، هرگز کافی نیست!

راز بزرگ ارتعاش قدرتمند در قانون جذب

اگر روشی ساده از من می‌خواهید که با این تکنیک همیشه و در همه حال بدون اینکه بخواهید مدام مراحل فکر- باور- احساس- فرکانس- ارتعاش را مرور و دنبال کنید، ارتعاش خوبی از ذهن خود ساطع کنید، لازم است راز بزرگ ارتعاش فرستادن را برایتان بگویم:

 • دقت کنید دوستان، اگر می‌خواهید همیشه در ارتعاش خوب و هم سو با خواسته خود باشید؟
 • اگر می‌خواهید ارتعاش شما به‌طور اتومات روی هدف شما قفل شده باشد؟
 • اگر می‌خواهید از قانون جذب بیشترین نتیجه را بگیرید؟
 • اگر می‌خواهید ۲۴ ساعته ارتعاش قانون جذب در سطح ارتعاش خوبی قرار داشته باشید؟

فقط یک کار کنید:

فقط کافی است تمام وقت، روی خواسته خود حس خوب تولید کنید و حس خوب خود را حفظ کنید.

یعنی در ذهن و ضمیر و در عمل خود باور داشته باشید که به هدف خود دارید نزدیک می‌شوید و حتما به آن دست می‌یابید. این یعنی هم سو شدن فرکانس ذهنی شما با خواسته؛ مثلا اگر پول می‌خواهید، ارتعاش ثروت و پول را به صورت فراوانی پول باید بفرستید؛ یعنی نمی‌شود شما احساس فقر و نداری و بدهکاری بکنید و در این حال قدم‌های رو به رشد به سمت ثروت و پول بردارید. فرض کنید در بهترین شرایط ممکن زندگی می‌کنید. هیچ محدودیتی برای پولدار شدن شما در بیرون از ذهن شما نیست. شما حس خوب برای خرج کردن پول دارید. شما با باور پولدار شدن هرچه سریع‌تر ایده‌هایی که به ذهنتان می‌رسد را جدی دنبال می‌کنید. شما هر اتفاقی را یک پله به سمت هدف می‌دانید. کافیست گام بعدی را بردارید. همیشه و در همه حال خشنودی و قدرتمندانه فکر و عمل می‌کنید. حرف شما کلام شما و عمل شما و احساس شما همگی یک معنی دارد و آن این است:

آخ جون!  چقدر عالی که جریان ثروت به زندگی من جاری شده. شکر می‌کنم که این همه اتفاقات خوب داره برای من میفته. من از پا نمی‌شینم چون موفقیت‌های بزرگ مالی در همین نزدیکی است. همیشه و هر لحظه اشتیاق سوزان بیشتری برای جذب پول در من شعله‌ور میشه. تمام وجود من شده جذب پول و سلول به سلول من از اینکه ثروتمند شدم، شاد و شکرگزار هست. خدایا شکرت.

افزایش ارتعاشات خویش

بسیار عالی. تا اینجا توضیح دادیم که چطور می‌توانید به راحتی ارتعاش را در خود به یک عادت ذهنی تبدیل کنید؛ اما از آنجایی که من شما دوستان و هزاران نفر مثل شما را خوب می‌شناسم که وقتی این راز را برایشان توضیح دادم اول خوشحال و شگفت‌زده شدند اما لحظه‌ای بعد اعتراض کردند که: خوشه‌ها، احساس خوب رو از کجا بیاریم. استاد! وقتی هزار تا عامل بیرونی نمی‌گذاره دلت و احساساتت خوب باشه، چطور باید احساس خوب دائمی داشت؟ استاد! وقتی  سعی می‌کنی حس خوبی نسبت به پول داشته باشید اما همسرتون مدام از صورت‌حساب‌ها و گرونی می‌ناله؟

گاهی، شما سعی می‌کنید دید بهتری نسبت به شغلتان داشته باشید، اما همکارانتان یکسره بابت همه‌چیز گله می‌کنند. گاهی، شما سعی می‌کنید ترس‌های گوناگون خویش را به طُرُق مختلف خنثی کنید، اما نمی‌توانید از این همه غم و غصه‌ای که در جهان است رهایی یابید. شما سعی‌ می‌کنید که دوست‌دارنده و همدل شوید، اما برادر زن شما دائماً رفتارهای مزخرفی از خود نشان می‌دهد و شما دلتان می‌خواهد با مُشت به صورتش بکوبید. به طور کلی، مواقعی در روز، شما سعی‌ می‌کنید تا مثبت‌ باشید و حس خوبی داشته باشید، اما افراد دور و بر شما فقط در مورد بدی شرایط و آدم‌ها و چیزها صحبت می‌کنند. از اقتصاد جهانی گرفته تا بقالی سر کوچه! همه کس و همه چیز را منفی می‌بینند و احساس و ارتعاش منفی می‌فرستند! در واقع این افراد چوب‌های زیادی لای چرخ ما می‌گذارند و به نظر می‌رسد که واقعاً دشوار بتوان احساس امنیت و آسایش و آرامش کرد. اینکه احساس کنید به چیزی که می‌خواهید برسید، با وجود تمام اتفاقات ناگواری که رخ می‌دهد بسیار بعید به نظر می‌رسد. حتی ممکن است به این نتیجه رسیده باشید که بیرون کردن تلقینات دیگران از ذهنمان کار حضرت فیل باشد؛ اما یک مسئله وجود دارد عزیزان من… هرچند که ممکن است سخت به نظر آید، اما اگر واقعاً می‌خواهیم تغییری در زندگی خویش ایجاد کنیم و اگر می‌خواهیم قانون جذب را تحت سلطۀ خویش درآوریم، لازم است که روی آن کار کنیم. بیشتر مطالعه کنیم. راهکار دقیق این مسئله را پیدا کنیم. راهکار جدید را بکار بگیریم و همچنان در مسیر موفقیت‌های بزرگ خود بمانیم و نه اینکه فریاد بزنیم:

 • دیدید قانون جذب جواب نمی‌دهد؟
 • دیدید قانون جذب برای من کار نمی‌کند؟
 • دیدید من آدم بدشانسی هستم؟
 • دیدید خدا با من قهره؟

نمی‌توانیم فقط تربیت کودکی، مدرسه، رسانه، خانواده یا به طور کلی جامعه را سرزنش کنیم که در سر راه ما قرار می‌گیرند. ذهن شما از انجام چنین کاری خوشحال خواهد بود، بنابراین به هویتی که برایش آشناست بازمی‌گردد… شاید عالی نباشد، اما راحت است و می‌داند انتظار چه چیزی را داشته باشد. ذهن همیشه اقدام نکردن و فرار از تغییر را انتخاب خواهد کرد. شاید فهمیده باشید اینکه ذهن شما تغییر را چندان دوست ندارد توجیه می‌کند که چرا احساس بدی دارید و چرا در زندگی دچار گرفتاری هستید و قبل از اینکه به خودتان بیایید به نقطۀ آغاز بازگشته‌اید. اجازه می‌دهید زندگی برای شما اتفاق بیفتد و هیچ کنترلی بر آن ندارید. شما می‌توانید زندگی خود را تحت کنترل بگیرید، این قدرتی است که همیشه در اختیار شما بوده است. عامل اتفاقات زندگی‌تان، خودتان باشید و نه پدر و مادر و دوست و همسر و همکار و شهردار و معلم و رقیب و نه هیچ کس دیگر! بنابراین اگر حس می‌کنید ارتعاش شما دائماً تحت حمله از طرف دیگران و شرایط بیرونی است، در اینجا به بررسی چند روش می‌پردازیم که شما را با آنچه که می‌خواهید هماهنگ می‌کند و انرژی لازم را به شما می‌دهد تا از چیزهایی که نمی‌خواهید رهایی یابید.

چگونه قانون ارتعاش را در همه شرایط بکار بگیریم؟

محرک‌ها و احساسات را نادیده نگیرید.. آن‌ها را امتحان کنید.

هنگامی که برای اولین بار به صورت آگاهانه با قانون جذب کار می‌کنید، احتمالاً تصور کرده‌اید که کاملاً خوشحال می‌شوید و چیزهایی که می‌خواهید به بهترین و غیرمنتظره‌ترین شکل به درون تجربۀ شما پرواز می‌کنند. “واقعیت درونی و بیرونی شما” از افکار، احساسات و اعتقادات غالب شما ساخته می‌شود و شما باید به نحوی فکر، احساس و عمل کنید تا به چیزی که می‌خواهید برسید. خیلی ساده است، نه؟ در تئوری شاید این گونه باشد، اما در عمل اوضاع فرق می‌کند. خواهید فهمید که نمی‌توانید به سادگی افکار و باورها و اعتقادات به درد نخور خود را رها کنید. ذهن شما کاملاً متقاعد شده که آن‌ها درست هستند. تغییر الگوی فکری سخت‌تر از آن است که تصورش را بکنید. حفظ حالت گذشته خیلی راحت‌تر از کسب افکار جدید، شاد و درخشان است. تغییر احساساتی که مدت‌های مدید درگیر آن‌ها بوده‌ایم، اصلاً کار ساده‌ای نیست. فرقی ندارد که تا چه اندازه در تئوری بر قانون جذب مسلط می‌شوید و ایده‌ها را چقدر قوی در درون خود نهادینه می‌کنید، کلی شرطی‌سازی وجود دارد که لازم است آن‌ها را غیرفعال کنید. وحشت نکنید… این بدین معنا نیست که شما تا وقتی هویت و دنیای درونی خود را تغییر ندهید، محکوم به عذاب هستید. به محض اینکه تغییری هرچند خیلی خیلی کوچک صورت پذیرد، اتفاق‌های خوب شروع می‌شوند. دلیل عدم موفقیت شما در افزایش ارتعاشات خویش این است که هنوز کاملاً قانع نشده‌اید که قانون جذب واقعی است. نمی‌توانید یک‌شبه سیستم اعتقادی خود را عوض کنید. نمی‌تواند یک دفعه عاشق خود شوید آن هم بعد از اینکه سال‌ها خود را خوار کرده‌اید و از آنجا که تمام این‌ها هنوز در شما وجود دارد، ممکن است گاهی مواقع با قدرت بیشتری بازگردد. شما تجاربی خواهید داشت که تمام شک‌ها، ترس‌ها و عزت نفس پایین شما را انعکاس می‌دهند. شما چیزهایی را خواهید دید، شنید و تجربه خواهید کرد و شیوه‌های قدیمی تفکر شما همچنان باقی خواهند بود زیرا تراکم آن‌ها همچنان موجود است. انسان وسوسه می‌شود که تمام این‌ها را نادیده بگیرد و وانمود کند که همه چیز روبراه است. اینکه شما کاملاً خوشحال هستید؛ اما نیستید و این اصلاً اشکال ندارد.

قانون هم ارتعاشی “باب پراکتور” را تمرین کنید

باید در مورد اعتقادات، افکار و احساساتی که درون خود دارید صادق باشید. باید آگاه باشید که تا چه اندازه نسبت به هر آنچه شما را پایین می‌کشد واکنش نشان می‌دهید، زیرا بخشی از شما هنوز با آن همانند است. یکی از بزرگترین موانعی که بر سر راه ایجاد آگاهانۀ واقعیت ما وجود دارد این باور است که ما باید کاملاً خوشحال باشیم و منفی‌بافی‌های درون را نادیده بگیریم؛ اما اگر درون ما منفی‌گرایی هست، باید با آن کنار آمد. هنگامی که می‌بینید به چیزهای بیرونی واکنش نشان می‌دهید و از یک حالت احساسی خوب خارج می‌شوید، باید ببینید که چه اتفاقی در حال رخ دادن است. این سوالات را در این حالات نوشته و به همه آن‌ها کتبی پاسخ بدهید:

۱- چه چیز شما را تحریک کرد و چرا اذیت شدید؟

۲- چه باور محدودکننده‌ای این قضیه را به سطح آگاهی کشاند؟

۳- چه افکاری آن را آغاز کرد؟

۴- چه احساساتی به شما دست داد؟

انجام این کار و پاسخ به این ۴ پرسش مهم در ذهن شما آگاهی جدیدی را تولید می‌کند. شما ناآگاهانه و بر اساس آگاهی جدید به مدار جدیدی خوانده می‌شوید که هم ارتعاشی در شما شکل می‌گیرد و این یکی از قوانین اصلی قانون جذب است که ما آن را قانون هم ارتعاشی و یا قانون ارتعاش باب پراکتور می‌دانیم. باید با خودتان صادق باشید. احساسات خود را صرفاً به این دلیل که فکر می‌کنید نباید این‌گونه باشند، سرکوب نکنید، زیرا این با دیدگاه «روشنگرانه» جور در نمی‌آید. بسیاری از باورها و احساساتی که بالا می‌آیند، احتمالاً منطقی نیستند… صرفاً به این دلیل آن‌ها را نادیده نگیرید. این کار شما مقاومت‌های جدیدی در ذهن شما ایجاد می‌کند. اگر شما این سوالات را پاسخ ندهید، همچنان درک نخواهید کرد که چه چیزی مانع از این می‌شود تا شما به یک حالت انرژیک والاتر دست یابید (حداقل اکثر مواقع اینطور است). اگر این موانع را شناسایی نکنید، بعید است که بتوانید خواسته‌هایتان را جذب نمایید. شما بیرون از دنیای نیروهای متعالی خواهید زیست و افسوس می‌خورید که چرا قانون جذب کار نمی‌کند. صرفاً خواستن یک چیز کافی نیست… باید خود را با آن هماهنگ کنید. اکثر ما چندان با چیزهایی که می‌خواهیم هماهنگ نیستیم زیرا تحت تاثیر سال‌ها شرطی‌سازی قرار داریم؛ اما این بدان معنا نیست که هرگز نمی‌توانیم با آن هماهنگ شویم؛ اما رسیدن به آنچه که می‌خواهیم نیازمند این است که پاکسازی‌های زیادی در رابطه با ارتعاشات خویش انجام دهیم و مالکیت تجارت و احساسات خویش را به عهده بگیریم. لازمۀ این کار ارزیابی جایگاه فعلی خودمان است.

باز هم می‌دانم که این کار جذاب نیست، انتظار این بخش از فرآیند را نداشتیم. به این دلیل که سوء تعبیرهای بسیاری دربارۀ قانون جذب و نحوۀ دگرگونی انرژی توسط آن وجود دارد. نیازی نیست که هر بار اتفاق بدی برای شما رخ می‌دهد، به بررسی عمیق آن بپردازید. هرگاه که واقعاً حال خیلی بدی دارید، بهترین کاری که می‌توانید انجام دهید این است که حواس خود را با یک کار جالب و متفاوت پرت کنید. من به شخصه طرفدار زمزمه کردن یک آهنگ خاص هستم. حواس‌پرتی عمدی ذهن، می‌تواند معجزه کند؛ اما نباید همیشه روی آن حساب کنید. شما سعی دارید باورهایی را تغییر دهید که مدت‌ها آن‌ها را نگه داشته‌اید و بارها شرایطی پیش خواهد آمد که شما باید به اعماق آن‌ها بروید و ببینید اوضاع از چه قرار است. ممکن است همیشه خوشایند نباشد و شاید با عواطفی مواجه شوید که سرکوب کرده‌اید. این بدین معنا نیست که باید خود را شکنجه دهید. با مقاومت و درد آشتی کنید… این قضیه خیلی مهم است.

تصویرسازی خلاقانه کنید تا در ارتعاش بمانید

تصور کنید که می‌خواهید اوضاع چگونه باشد و می‌خواهید روز چگونه سپری شود

یکی از بهترین راه‌ها برای حفظ ثبات ارتعاش خویش این است که اندکی پشت خواسته‌هایتان و نحوۀ اجرای آن‌ها در زندگی روزمره انرژی بگذارید. ما به سادگی فراموش می‌کنیم که قانون جذب چیزی فراتر از صرفاً دستیابی به خواسته‌هاست. کار کردن به صورت آگاهانه بر روی انرژی می‌تواند مزایای فراوان دیگری برای ما داشته باشد. از استرس و محنت ما می‌کاهد و شرایط دشوار، بهتر سپری می‌شوند و زندگی جریان متناسبی به خود می‌گیرد. ارتعاش والا به خوبی‌های فراوانی می‌انجامد، مثل عملکرد عالی در دستیاری فروش محصولات، واکنش‌ بهتر مشتریان به تاخیر در تحویل سفارش، رسیدن به مغازۀ خلوت، تصمیم همسر شما برای کمک در کارهای خانه و آشپزی، همکاری دختر شما در انجام کارهای خانه، حل خود به خود مشکلات و بسیاری مسائل عالی دیگر. می‌تواند کیفیت تعامل ما با اطرافیانمان را تغییر دهد، به ما اجازه دهد با افرادی بهتر و مهربان‌تر معاشرت داشته باشیم که زندگی را برایمان آسان می‌کنند. به صورت خود به خود راه‌حل‌‌هایی برای مشکلات پیدا می‌شود که شما اصلاً فکرش را هم نمی‌کردید؛ و مهم‌تر از همه، به شما اجازه می‌دهد تا همۀ خوبی‌ها را برای خود تجلی بخشید. این قضیه به شما نشان می‌دهد آنچه که می‌خواهید امکان‌پذیر است و این مدرک، کار ما را برای داشتن احساس خوب نسبت به اتفاقاتی که در اطراف ما رخ می‌دهد، آسان‌تر می‌کند. همچنین کنار گذاشتن تمام باورهایی که مناسب شما نیست را آسان‌تر می‌کند.

 • پس در زندگی روزمرۀ شما چه اتفاقی رخ می‌دهد که دوست دارید بهتر شود؟
 • می‌خواهید چه اتفاقی بیفتد؟
 • چه سناریویی حفظ ارتعاشات قدرتمند را آسان‌تر می‌کند؟
 • می‌خواهید چه احساساتی را بیشتر تجربه کنید؟
 • می‌خواهید چه احساساتی را کمتر تجربه کنید؟

فهم این موضوع گام بسیار مهمی در کسب انرژی است، اما کافی نیست. شما باید تحرک بیشتری در خود ایجاد کنید. اگر موقعیت‌های ناخواسته برای شما مشکل خلق می‌کنند، انرژی خود را بر زمان حال متمرکز کنید. لازم است یک سری‌ کارهای مقدماتی انجام دهید. هر روز چند دقیقه‌ای را صرف تصور این سناریوهای جذاب و احساسی بکنید. بگذارید جریان سیال احساس همیشه در شما جاری باشد. نیازی نیست خیلی خاص به یک مسئله بپردازید. هدف این است که احساسات مطلوب را بیشتر در خود ایجاد کنید. هرچه که شما را به آن می‌رساند خوب است زیرا شما به دنبال تجربۀ آن احساس موردنظر هستید. مهم‌ نیست چطور اتفاق می‌افتد و شما نمی‌توانید تمام راه‌ها برای تجربۀ آن‌ها را پیدا کنید. می‌توانید در طول روز این افکار را تایید کنید تا انرژی کافی را به دست آورید. ابزار واقعاً مهم نیست… هرچه که به شما کمک می‌کند تا به آن احساسات دست یابید خوب است. از تغییراتی که رخ می‌دهد حیرت خواهید کرد. حیرت می‌کنید که کائنات چگونه از طُرُق مختلف شرایط را برای شما مهیا می‌کند. پس از مدتی، افزایش آن ارتعاش آسان‌تر و آسان‌تر می‌شود و به راحتی موانع را از سر راه برمی‌دارید.

تا پای مرگ تغییر کنید تا ارتعاش شما تغییر کند

شما مجبورید تعدادی تغییر را در خود ایجاد کنید و برخی از آن‌ها ناخوشایند خواهند بود

در حین کار با قانون جذب، یکی از کشفیات شما این خواهد بود که عوامل بیرونی تا چه اندازه بر احساسات، افکار و سیستم اعتقادی شما اثر گذاشته‌اند. درمی‌یابید بسیاری از مزخرفاتی که درگیریش هستید هرگز متعلق به شما نبوده است. فکر می‌کنید مال شماست زیرا در تجربۀ شما تجلی یافته‌ است؛ اما این‌طور نیست و شما خودتان آن را از میان دوستان، خانواده و جامعه انتخاب کرده‌اید. از آنجا که شما استاد معنویت نیستید و هویت جدیدی که کسب کرده‌اید اندکی شکننده است، باید چیزهایی که در تجربۀ شما وجود دارند و موجب ناراحتی‌تان هستند را حذف کنید. ممکن است برخی از این تغییرات ناخوشایند باشند اما اگر واقعاً به دنبال خواسته‌هایتان هستید، بهتر است آن‌ها را اعمال کنید. برخی مواقع نمی‌توانید پیشرفت زیادی داشته باشید و بهتر است گام‌های کوچک بردارید. ایرادی ندارد اما به شرطی که تلاش کنید. اگر ناهار شما با همکارانتان صرف بدگویی از رئیس و مشتریان می‌شود، شاید زمان آن رسیده که روتین خود را تغییر دهید. قدم بزنید یا خود را با کتابی سرگرم کنید، یا از کتاب‌های خودیاری بهره ببرید. اگر برخی موضوعات ارتعاش گفتگوهای شما را پایین می‌کشد، باید با اقتدار بایستید و بگویید که رغبتی ندارید در مورد این موضوع صحبت کنید. ممکن است شما را متهم کنند که «خام» هستید و مشکلات دنیا را انکار می‌کنید یا به خاطر این چرت و پرت‌های مثبت‌گرایی احمق هستید. مردم این مسئله را شخصی قلمداد می‌کنند و نسبت به منفی‌بافی‌های خود حساس می‌شوند. این واکنش دیگران خارج از ارتعاش شماست و به شما که قصد خروج از این ارتعاش و مدار را دارید ربطی ندارد.

اگر افرادی در زندگی شما وجود دارند که به نظر نمی‌رسد با تغییرات شما سازگار باشند، شاید باید خود را برای تغییراتی در ارتباط با این افراد نیز آماده کنید. این ضرورتاً بدان معنا نیست که آن‌ها را فوراً از زندگی خود حذف کنید. ممکن است برخی از افراد شما را در ارتعاشات والا دنبال کنند و رابطه ادامه یابد. چرا شما الگوی آن‌ها نشوید؟ پس ارتعاش خود را حفظ کنید، فالوئر خودش میاد! اما بسیاری هم قادر نیستند شما را دنبال کنند، وقت‌گذرانی با آن‌ها باعث می‌شود در تغییر انرژیک شما خلل ایجاد گردد. هرکسی می‌خواهد موفق شود، مجبور است همان‌طور که ذهن خود را پاکسازی می‌کند، اطرافیان و مخصوصا دوستان صمیمی خود را نیز فیلتر کند. سختی تغییر همین کارهاست. شما باید یک سری حد و مرزها تعیین کنید. باید کاری کنید که دیگران بفهمند در تعامل با شما چه چیزهایی قابل قبول است و چه چیزهایی قابل قبول نیست. شما باید صادقانه از نحوۀ وقت‌گذرانی خود ارزیابی به عمل بیاورید.

آیا فعالیت‌های مختلف شما انعکاس‌دهندۀ موضوعات حائز اهمیت برای شما هست؟ یا اینکه خود را در جایی سرگرم کرده‌اید که نمی‌خواهید آنجا باشید؟

شما نباید از آن دسته افراد باشید که یکسره از زندگی‌شان می‌نالند یا چنان گرفتار باشید که نتوانید “کتاب تغییر” بخوانید، مدیتیشن کنید، در حالی که همه برنامه‌های بی‌خود تلویزیون را تماشا می‌کنید و در اینترنت وقت خود را به بطالت می‌گذرانید. اگر می‌خواهید زندگی شما تفاوت کند، احتمالاً مجبور خواهید بود یک سری کارهای متفاوت انجام دهید. اگر واقعاً می‌خواهید انرژی شما تغییر کند، باید مایل باشید هرچه که می‌توانید انجام دهید تا از ارتعاش والا محافظت کنید و تحرک خویش برای حفظ مثبت‌گرایی را تحکیم بخشید. ممکن است تمام لحظات در ارتعاش نباشید و این اشکالی ندارد، اما باید ثبات و قرار نسبی داشته باشید. باید متعهد باشید؛ که بمانید باید در قبال ارتعاشی که مناسب شماست مسئولیت‌پذیر باشید.

نتیجه‌گیری از بحث قانون ارتعاش

 • اگر نمی‌خواهید نقش خود را از جهان هستی حذف کنید، پس باید جنگاور درون را بیرون بکشید و با باورهای محدود‌کنندۀ خویش ستیز نمایید و در مقابل سایرینی که (هرکسی و هر عاملی) احساسات و خلق شما را تحت‌الشعاع قرار می‌دهند، بایستید. شما انسان هستید و طبیعی است که نتوانید تک تک لحظات را خوشحال باشید. لازم است برای تحقق این موضوع تغییرات بزرگی اعمال کنید. شما می‌توانید بیشتر لحظات خود را در دنیای انگیزه، عشق و اشتیاق سوزان آکنده از احساس بسیار خوب سپری کنید.
 • اما حال که آگاهی بیشتری از نحوۀ خلق واقعیت خویش دارید، باید افکار، احساسات و باورهایی را انتخاب کنید که با خواسته‌های شما تطابق بیشتری دارند. این همان هم سویی ارتعاشی با آرمان‌های شما را به دنبال خواهد داشت.
 • شما نمی‌توانید احساسات ناخوشایند خویش و بازماندن از دستیابی به خواسته‌هایتان را گردن سایر بیندازید. باید این موضوع را درک کنید که در تمام این مسائل مختار هستید و می‌توانید انتخاب کنید. این سایرین بد و یا تاثیرات بد آن‌ها را حذف کنید و اگرنه شما حذف خواهید شد.
 • شکی نیست که یک فرآیند مشخص پیش رو دارید و باید با خود مهربان باشید. بگذارید از احساسات رها باشید و خلق‌های بد و لحظات ترس و شک را بپذیرید زیرا آن‌ها اجتناب‌ناپذیر هستند. خوشبختانه کمال پرستی برای بهبود وضع زندگی ضروری نیست.
 • اما باید تمایل، وجود داشته باشد تا مرکز توجه و تمرکز خود را تغییر دهید و بدون دلیل احساس بهتری داشته باشید. این کار به شما کمک می‌کند تا خواسته‌هایتان را با سرعت بیشتری جذب کنید.
 • ممکن است گمان کنید که این دلیل کافی است، اما ذهن شما بحث‌هایی بسیار جدی در مخالفت با آن برمی‌انگیزد. ما حتی می‌دانیم انگیزه کافی برای این نوع زندگی وجود ندارد، اما شما می‌توانید به مرور زمان آن را ایجاد کنید.
 • به مرور زمان، ارتعاش شما به مدت بیشتری در فرکانس‌های بالاتر باقی خواهد ماند و هنگامی که به جاده خاکی بزنید، می‌توانید به سرعت بیشتری دوباره به مسیر قبلی خویش بازگردید. شما هرگز نمی‌توانید ۱۸۰ درجه به‌طور ناگهانی تغییر فرکانس بدهید. این کار چه فایده‌ای دارد وقتی زندگی ارتعاش جدید مال شما نیست و خیلی زود به ارتعاش قبلی و عادت شده خودتان بر می‌گردید. بهترین تغییر ارتعاش ان است که مزه کنید و اگر خوشتان آمد کمی تغییر ارتعاش بدهید و این تغییر گاماس گاماس ادامه داشته باشد. ما انسانیم و مجبوریم به روش انسآن‌ها تغییر کنیم. تغییرات تدریجی ماندگاری بیشتری هم دارد. حتی احتمال زیادی دارد عادت ذهنی شما شود.
 • به خود اجازۀ انجام کارهایی را بدهید که احساس بهتری در شما ایجاد می‌کنند، مهم نیست چه کاری. هر چه باشد ارزشمند است. این احتمالاً مهم‌ترین کاری است که باید انجام دهید تا در ارتعاش رویاهای خود به اوج برسید.

حالا نوبت شماست…

بخوانید:  چگونه ارتعاش مثبت بفرستیم؟

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0

Your Cart