ثروتمند

جذب ثروت

افراد ثروتمند در مورد هر چیزی از خود سؤال می‌پرسند

یکی از نکات کلیدی در فرآیند تولید ثروت، بهره‌مندی از تفکر پرسش‌گرانه است. انسان‌های ثروتمند در مورد هر چیزی سوال می‌پرسند. چگونه می‌توانم به آنجا برسم؟ چگونه می‌توانم در این کار موفق شوم؟ چگونه می‌توانم روزی … تومان درآمد داشته باشم؟

انسان‌های ثروتمند در آینده زندگی می‌کنند

انسان‌های پولدار نسبت به اطرافیان خود تنها یک چیز را متفاوت انجام می‌دهند و آن‌هم پیش‌بینی روندهای آینده است. استیو جابز این نکته را در زندگی روزانه‌ی خود به نمایش گذاشت و تأثیر این پیش‌بینی را می‌توان در پلت‌فرم اغلب محصولات نوآورانه‌ی اپل مشاهده کرد. وقتی در مورد تولید ثروت صحبت می‌کنیم، بهترین عادتی که باید هر روز آن را تمرین کنیم، پیش‌بینی فرصت‌ها و نیازهای آینده است.

انسان‌های ثروتمند ورزش می‌کنند

شایع‌ترین دلیل برای ورزش نکردن، نداشتن وقت کافی است. افراد ثروتمند با اینکه وقت کمتری نسبت به افراد عادی دارند اما بهانه نمی‌آورند و همیشه ورزش را در برنامه‌ی روزانه‌ی خود قرار می‌دهند. چون آن‌ها می‌دانند که سلامت جسمی و روحی بزرگ‌ترین دارایی آنهاست.

افراد ثروتمند رژیم غذایی سالمی دارند و از غذاهای سالم و مقوی استفاده می‌کنند

افراد ثروتمند عاشق خود و زندگی هستند. آن‌ها به رژیم غذایی که می‌خورند اهمیت زیادی می‌دهند تا وجودی سالم و شاداب و جوان و عمری طولانی داشته باشند.

انسان‌های ثروتمند با حداقل امکانات زندگی می‌کنند

وارن بافت می‌گوید: اگر چیزهایی را بخرید که به آن‌ها نیاز ندارید، به‌زودی چیزهایی را خواهید فروخت که به آن‌ها نیاز دارید. منظور از اینکه انسان‌های ثروتمند با حداقل امکانات زندگی می‌کنند این نیست که این افراد در یک خانه‌ی کوچک بدون برق زندگی می‌کنند. منظور این است که این افراد تمایلی به افراط‌‌گرایی در زندگی، ولخرجی و خرید لوازم لوکس بدرد نخور ندارند.

افراد ثروتمند هر روز کتاب‌هایی در زمینه‌ی رشد و توسعه‌ی فردی مطالعه می‌کنند

از طریق مطالعه‌ی کتب مختلف می‌توانیم چیزهای زیادی در مورد راه‌های موفقیت، قدرت انسان و سبک‌های زندگی بیاموزیم. اکثر ثروتمندان و انسان‌های موفق جهان به‌طور متوسط روزی نیم ساعت مطالعه می‌کنند. انسان‌های فقیر می‌گویند که از مطالعه‌ی کتب مختلف لذت نمی‌برند و یا اینکه وقتی برای این کار ندارند. آن‌ها به سادگی منبعی غنی از دانش و اطلاعات بکر را از دست می‌دهند.

انسان‌های ثروتمند هر روز چیز جدیدی می‌آموزند

افراد ثروتمند به‌صورت آگاهانه و از روی عمد هر روز به دنبال یاد گرفتن چیزی جدید و افزودن بر دانش و مهارت‌های خود هستند. با یادگیری اینکه چطور مردم این کره‌ی خاکی عمل می‌کنند، به چه چیزهایی نیاز دارند و چه فرصت‌هایی برای پول‌دار شدن وجود دارد، می‌توانید خیلی زودتر به جایی که می‌خواهید برسید.

افراد ثروتمند قدردانی خود را نشان می‌دهند

قدردانی و شکرگزاری تنها ابزاری قوی برای ثروتمندان نیست، بلکه عادتی مفید و بزرگ است که هر کس باید در زندگی خود و به‌صورت روزانه آن را تمرین کند. ابراز قدردانی و شکرگزاری بابت نعمت‌ها راهی مناسب برای حفظ و تقویت مثبت اندیشی است. علاوه بر شکرگزاری، افراد ثروتمند عادت دارند که از دیگران به خاطر کارهایشان تشکر کنند.

انسان‌های ثروتمند از تلویزیون و رسانه‌های اجتماعی دوری می‌کنند

۷۵ درصد ثروتمندان جهان روزانه کمتر از یک ساعت از وقت خود را صرف تماشای برنامه‌های تلویزیونی می‌کنند. برنامه‌های تلویزیونی، مسابقات ورزشی، سریال‌ها، چت کردن در شبکه‌های اجتماعی همگی ابزارهایی مدرن و امروزی هستند که ذهن ما را از واقعیات زندگی منحرف می‌سازند. این زمان‌های ارزشمند زندگی‌تان را می‌توانید صرف پیدا کردن راهی برای تولید ثروت و موفقیت کنید.

افراد ثروتمند صبح زود از خواب بیدار می‌شوند

زود بیدار شدن به این معنی نیست که سریع صبحانه بخوریم و با عجله برای رفتن به محل کار از خانه خارج شویم. بلکه قبل از شروع کارهای روزانه‌ی خود وقت کافی برای تفکر، برنامه‌ریزی و سازمان‌دهی کارهای روزانه و آرزوها و اهداف آینده داشته باشیم.

افراد ثروتمند هر روز با افراد جدیدی آشنا می‌شوند

مطالعات اخیر نشان داده است که اکثر مردم از صحبت در مقابل جمع می‌ترسند. با این حال، ثروتمندان از طریق ملاقات و یا مکالمات ساده با افراد جدید بر این ترس غلبه می‌کنند. تمرین این عادت به‌صورت روزانه موجب اعتماد به نفس لازم برای سخنرانی در مقابل گروه‌های بزرگ‌تر می‌شود.

انسان‌های ثروتمند برنامه‌ریزی می‌کنند

بیش از ۸۰ درصد افراد ثروتمند علاوه بر اینکه اهداف بلندمدت خود را می‌نویسند. یک لیست روزانه برای انجام کارهای خود نیز دارند؛ و نه‌تنها ثروتمندان لیست وظایف و مسئولیت‌های روزانه‌ی خود را با دقت می‌نویسند، بلکه با دقت تمام آن را دنبال می‌کنند.

افراد ثروتمند کارهای خود را ساده‌سازی می‌کنند

انسان‌های ثروتمند بجای تصمیم‌های کوچک و کم‌اهمیت روزانه مانند اینکه چه بپوشم و برای ناهار چه بخورم، کارهایشان را ساده‌سازی می‌کنند تا قادر باشند به کارهای مهم‌ترشان برسند و روی آن‌ها تمرکز کنند.

از دست ندهید:

کوین ترودو | چگونه قبل از ۱۸ سالگی میلیونر شدم؟

۲۵ قانون ثروت از کوین ترودو

پریسا تحسینی | ۲۱ گام تا ثروت

 

بخوانید:  اهمیت برنامه‌ریزی روزانه

 

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0

Your Cart